top of page
17191485_805599912927706_4735718644464929978_n.png

Історія нашого клубу

Шосткинський міський дитячо-юнацький клуб фізичної підготовки "Патріот" Шосткинської міської ради Сумської області - позашкільний навчальний заклад, спрямований на виховання в учнів інтересу і звички до занять фізичною культурою та спортом, цікавості до українських народних ігор, формування стійких мотиваційних установок на здоровий спосіб життя як одну з основних умов зміцнення морально-вольових і психологічних якостей особистості.

              В жовтні 1988 року з ініціативи воїнів-афганців, членів Шосткинського міського клубу воїнів-інтернаціоналістів "Воинская доблесть", спільно з Шосткинським міським комітетом ЛКСМ України було прийнято рішення про створення міського військово-спортивного клубу "Патріот". 23 листопада 1988 року керівник ВСК "Патріот" Привалов Ігор Васильович зареєстрував Статут Шосткинського міського військово-спортивного клубу "Патріот" при МК ЛКСМ України. Розробка Статуту та інша документація щодо патріотично-виховної роботи проводилась на підставі Постанови секретаріату ЦК ВЛКСМ № 48 від 03.08.1998 року "О положении о военно-патриотическом обьединении, клубе"

            Перші викладачі ВСК "Патріот" - воїни( афганці) : Привалов Ігор Васильович, Степанюк Сергій Іванович, Мезько Олександр Павлович, Соляников Анатолій Анатолійович, Салганюк Олександр Миколайович, Іванченко Віктор Анатолійович, Вербицький Олексій Олексійович, Юр`єв Андрій Володимирович,Жинжер Герман Іванович, Шиман Дмитро Леонідович, Артамонов Павло Володимирович.

            В чотирьох загонах клубу займалися підлітки 14-17 років, загальна кількість складала понад 150 юнаків та дівчат. Всі вихованці проходили диференційовану підготовку і вивчали: парашутну, військову, стрілецьку справу та  рукопашний бій. В червні 1989 року актив Шосткинського клубу "Воинская доблесть" працював командирами загонів у літньому міському таборі праці і відпочинку, головна мета якого - оборонно - масова, патрітична робота з учнями призовного віку. За свою сумлінну роботу в таборі усі афганці - командири загонів були нагороджені Почесними грамотами та цінними подарунками від міськвиконкому та МК ЛКСМУ міста Шостка. З вересня 1990 року ВСК "Патріот" працює як військово- патріотичний заклад Шосткинської міської Спілки ветеранів Афганістану під керівництвом воїна- інтернаціоналіста Привалова Ігоря Васильовича. Правлінням ШМСВА було вирішино питання безоплатної оренди напівподвального приміщення ШЗШ І-ІІІ ступенів № 5. Фінансування діяльності та заробітної плати керівникам груп/гуртків клубу не надходило, навчально-виховна робота в ВСК "Патріот" трималась на ентузіазмі працівників.

                У січні 1991 року керівництво клубу "Патріот" звернулося до міської ради народних депутатів з проханням про реєстрацію ВСК, як закладу міського значення з освітньої діяльності.

Це клопотання було підтримано міським відділом . Згідно нового закладу. положень, методичних інструкцій міського відділу освіти було проведено реорганізацію структури та напряму виховної роботи клубу. У вересні 1992 року відповідно до переліку Положення Міністерства освіти і науки України "про позашкільні навчальні заклади" змінено назву клубу на "Юнацько-спортивний клуб "Патріот"

Розпорядженням виконавчого комітету Шосткинської міської ради народних депутатів від 02.07.1995 року № 113 зареєстровано Статут Шосткинського юнацько - спортивного клубу "Патріот" міського відділу освіти.

Рішенням ХХ сесії ХХІV скликання Шосткинської міської ради від 23.07.2004 року було реорганізовано комунальний заклад "Шосткинський юнацько-спортивний клуб "Патріот" міського відділу освіти" в комунальний заклад "Шосткинський міський дитячо-юнацький клуб фізичної підготовки "Патріот" Шосткинської міської ради Сумської області" і затверджений Статут КЗ "ШМ ДЮКФП "Патріот" ШМР Сумської області" в новій редакції.

Гуртки військово-патріотичного напряму позашкільної освіти


Гурток «Джура»
Програма спрямована на популяризацію здорового способу життя, зміцнення здоров’я дітей, виховання у підростаючого покоління почуття патріотизму, виконання кодексу «лицарської честі» на засадах елементів козацької педагогіки.
Основна мета -  збереження і зміцнення здоров’я, розвиток основних фізичних якостей та рухових здібностей, підвищення рівня фізичної підготовленості гуртківців, виховання в учнівській молоді  глибинних моральних та культурних  якостей. Пробудити в їх  патріотизм і пошану до наших предків, які  відстоювали незалежність нашої Батьківщини.


Гурток «Кульова стрільба»
В основу змісту роботи гуртка покладені принципи науковості, доступності, єдності виховання і життєдіяльності.
Основна мета – виховання гармонійно розвиненої особистості, яка володіє якостями громадянина і патріота; формування професійно значимих якостей захисника України.


Гурток «Соколята»
Навчальна програма гуртка побудована на основі інтеграції знань, вмінь і навичок, необхідних майбутньому захиснику Вітчизни. Програма спрямована на популяризацію здорового способу життя та зміцнення здоров’я дітей.
Основна мета – формування в вихованців почуття патріотизму; мотивація до збереження свого здоров’я та фізичного розвитку; свідоме ставлення до особистої та громадської безпеки; розвиток рухових здібностей та морально-вольових якостей.


Гурток «Юний захисник Вітчизни»
В основу змісту роботи гуртка покладені принципи науковості, доступності, єдності виховання і життєдіяльності.
Основна мета – виховання гармонійно розвиненої особистості, яка володіє якостями громадянина і патріота; формування професійно значимих якостей захисника України.


Гурток «Козацький Спас»
Основна мета – виховання гармонійно розвиненої особистості в дусі українського козацького лицарства, української національної ідеї, відданості українському народові.

 

Гуртки фізкультурно-спортивного напряму роботи


Гурток «Спортивне плавання»
Спортивне плавання – один з найбільш відомих і розвинутих видів спорту. Це зумовлено виключно високим оздоровчим та загальнорозвиваючим значенням  занять спортивним плаванням для організму людини.    
Плавання – найменш травматичний вид фізичних вправ. Під час занять плаванням рівномірно навантажуються м’язи всього тіла, що сприяє пропорційному та гармонійному їх розвитку. 


Гурток «Юні Олімпійці» , фізкультурно-спортивного напрямку  діяльності,  викладається для розвитку у гуртківців молодшого шкільного віку рухових умінь і навичок, ознайомлення з вправами у воді, закладення фундаменту їх гармонійного фізичного розвитку.

Гурток «Айкібудо»
Основна мета – зміцнення здоров’я, розвиток і підвищення основних фізичних та психічних якостей, технічно-швидкісна і тактична підготовленість вихованців, що додає впевненості в свої власні можливості самозахисту, та захисту своєї родини. Цей процес нерозривно протікає на базі духовного виховання, яке є основою айкібудо. 


Гурток «Карате-до»
Карате – це назва японського бойового мистецтва що означає «порожні руки» або «мистецтво ведення бою порожніми руками». Карате зародилось на острові Окінава як засіб самозахисту і включає в себе техніку ударів руками та ногами. 

Основна мета – створення умов для самоствердження та самореалізації дітей і підлітків через організацію спортивної та виховної роботи в гуртку карате. А також виховати гармонійну та сильну особистість.


Гурток «Армспорт» 
Армспорт – це один з видів атлетизму,  він є технічно складним видом  спорту, в якому значну роль відіграють швидкісно-силові якості і техніко-тактична підготовленість спортсменів. 
Основна мета – збереження і зміцнення здоров’я, розвиток і підвищення основних фізичних якостей, швидкісно-силова і техніко-тактична підготовленість вихованців  та атлетична побудова груп м’язів їхнього тіла. 


Гурток «Плавання»
Основна мета – формування у дітей зацікавленості до спорту; зміцнення їхнього здоров’я і різнобічний фізичний розвиток; створення міцного рухального фундаменту; навчання техніці всіх способів спортивного плавання, а також стартів і поворотів. розвиток і зміцнення здоров’я вихованців.


Гурток «Спортивний туризм»
Основна мета - програми є набуття особистістю компетентностей у процесі занять спортивним туризмом. 


Гурток «Спортивне орієнтування»
Основна мета - засвоєння учнями знань з основ топографії та спортивного орієнтування, основ туризму і краєзнавства; оволодіння гуртківцями початковими знаннями, вміннями та навичками з одного чи кількох видів спортивного орієнтування.

Гурток «Гандбол» 
Гандбол - захоплююча, цікава і динамічна гра. Заняття з гандболу сприяють всебічному фізичному розвитку, зміцненню здоров'я, вихованню найважливіших фізичних якостей : сили, швидкості, витривалості, спритності, гнучкості та морально-вольових якостей: сміливості, наполегливості, дисциплінованості.

Якорь 1

Вступайте в "Патріот"

Записуйтеся в наш клуб!

Ми з великим задоволенням приймемо нових "Патріотів" в нашу дружну сім'ю!

bottom of page